Co zrobić, żeby każdego dnia odnaleźć w sobie spokój? - Joga u źródeł

JAK ZNALEŹĆ SPOKÓJ?

Co zrobić, aby odnaleźć w sobie spokój każdego dnia?

Przede wszystkim warto jest sobie zdać sprawę z tego, że aby móc coś komuś dać musimy sami to mieć.

Warto znaleźć czas dla siebie choćby na krótką 10 minutową, regeneracyjną relaksację.

Są pewne proste sposoby, dzięki którym możemy szybko osiągnąć stan rozluźnienia ciała i wyciszenia umysłu. 

Nasze ciało i umysł są ze sobą połączone.

Nasz relaks zaczyna się od umysłu, dlatego świadome kierowanie swojej uwagi na puls naszego ciała i oddechu pomaga wyciszyć umysł, zawężając uwagę do płynącego rytmu życia, który jest w nas cały czas. 

trzy obszary naszego ciała, po których najprościej ocenić poziom aktywacji naszego układu nerwowego.

Są nimi dłonie, język (szczęka) i oczy.

Wybrałem te trzy, ponieważ samo uświadomienie sobie ich napięcia często wystarcza do ich rozluźnienia.

Jeśli jednak to nie wystarczy możesz użyć różnych technik, aby sobie pomóc.

Adam Ślęczek_nauczyciel jogi

ZWRÓĆ UWAGĘ NA TE 3 PROSTE RZECZY, W TEN SPOSÓB MOŻESZ SOBIE POMÓC!

14

Pracując z napięciem dłoni, spróbuj zacisnąć mocno pięści na około trzy sekundy, po czym pozwól na ich rozluźnienie, niech dłoń otworzy się delikatnie sama, palce pozostaną miękko zgięte, jak u małego dziecka.

15

Myślenie jest jak ciche mówienie. Jeśli nasz umysł wciąż przetwarza kolejne informacje, które nasz język jest gotowy wyartykułować. Jeśli w ciągu dnia powstrzymujemy się od swobodnego wyrażania swoich myśli, napięciu ulega nasza szczęka. Aby rozluźnić język poczuj go, dociśnij mocno do podniebienia. Poczuj, że język staje się płaski, rozluźniony, jak płatek róży. Cała twarz jest rozluźniona rozluźniona.

16

Kiedy umysł jest aktywny oczy poszukują bodźców. Podczas snu w fazie REM gałki oczne szybko się poruszają, śnimy wtedy nasze sny. Informacje, które trafiają do naszego umysłu poprzez zmysł wzroku stanowią większość informacji, które dochodzą do nas z otoczenia. Zamykając oczy odcinamy ten kanał i tym samym możemy ograniczyć ilość bodźców. Aby rozluźnić oczy pomocne jest użycie woreczka z naturalnym wypełnieniem, który lekko dociąży nasze gałki oczne oraz odetnie światło słoneczne. To co podświadomie kojarzymy z odpoczynkiem to noc, kiedy jest ciemno. 

MAŁE KROKI KAŻDEGO DNIA

Mając świadomość tych mechanizmów, możesz w bardziej świadomy sposób reagować na wszystko, czego doświadczasz. Ludzkie ciało ma ogromną mądrość i reaguje o wiele szybciej niż analityczny umysł.

Zwiększając świadomość naszego ciała jesteśmy bardziej uważni na wszystko, co się wokół nas wydarza. Wyciszenie oceniającego wszystko umysłu pozwala nam rezonować z chwilą obecną, w której doświadczaniu pojawia się czasem bezwarunkowe szczęście.

To tak jak byśmy przypomnieli sobie kim jesteśmy i poczuli się jak w domu.

Aż trudno uwierzyć, że to, czego całe życie możemy poszukiwać czegoś, co jest tak blisko nas. Uważność pomaga nam dostrzegać, a wdzięczność wskazuje nam prawdę. 

Pozdrawiam,
Adam