Gongi i misy - Joga u źródeł

GONGI I MISY

GONGI I MISY

W studio jogi online, w soboty podczas zajęć na żywo, odbywa się relaksacja z dźwiękiem. Dowiedz się, jak możesz do niej dołączyć. 

joga_u_zrodel_ikona

Co TO JEST MASAŻ DŹWIĘKIEM? >

Gong jest pierwotnym archetypem uzdrawiania, gdyż posiada pełnię kompletnego brzmienia, wytwarzając najmocniej rezonujące, holistyczne dźwięki. Są one wynikiem nakładania się i dodawania do siebie tonów, dzięki którym powstają dźwięki zgodne z obecną w Naturze proporcją ZŁOTEGO PODZIAŁU.

Dźwięki te posiadają bardzo szeroki zakres częstotliwości, dzięki czemu oddziałują w szeroki sposób na cały organizm, począwszy od krwi, kości, poprzez mięśnie, wszystkie narządy wewnętrznych aż po fale mózgowe.

To organiczna aura wibracji, która przenika przez całe ciało, uzdrawiając i odmładzając je od najbardziej materialnych do najbardziej subtelnych jego warstw. Dźwięk gongu oraz mis wycisza umysł, synchronizuje półkule mózgowe oraz wprowadza nas w stan alfa, czyli stan głębokiej relaksacji, dzięki czemu pomaga pozbyć się napięć mięśniowych.

koncert_Adam_Ślęczek
misy

TERAPIA DŹWIĘKIEM >

Wycofanie zmysłów i głęboki relaks likwidują negatywne skutki stresu, umożliwiając nam uruchomienie naturalnych procesów regulacji, regeneracji oraz oczyszczania organizmu. Dochodzi do uwolnienia nagromadzonych negatywnych emocji oraz napięć, wzmaga się kreatywność i pogłębia intuicja.

Przebywanie w stanie relaksu i odprężenia jest najlepszą profilaktyką, pozwalającą nam zachować i cieszyć się zdrowiem przez długi czas.

Stan relaksacji stanowi doskonałą terapię osób żyjących w przewlekłym stresie, cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości psychofizyczne takie jak nadmierne napięcie, migrena, chroniczne zmęczenie, lęki oraz wszystkie zaburzenia, które są konsekwencją życia w przewlekłym napięciu.

Działanie masażu dźwiękiem wspomaga inne terapie, pozostawiając za sobą zawsze odczucie przyjemnego odprężenia, dając nam możliwość doświadczenia pełni błogości choćby przez krótki czas sesji relaksacyjnej.

JAK WYGLĄDA SESJA >

Kiedy jesteś już na miejscu, przyjmij odpowiednią dla siebie pozycję.

Powinna by to pozycja możliwie bezwysiłkowa, wygodna, w której ciało jest w stanie całkowicie się rozluźnić np. pozycja leżąca.

Sesja zaczyna się krótkim relaksem prowadzonym słownie, mającym na celu koncentrację na miejscu i czasie, w którym aktualnie się znajdujemy, wstępnym wyciszeniu oraz skierowaniu zmysłów do wewnątrz.

Po krótkiej chwili ciszy pojawiają się pierwsze dźwięki. Ważne jest, aby zachować w sobie ciszę, a jednocześnie słuchać dźwięków, które wibrują wokół nas. Jeśli jest to trudne- nie przejmuj się, z czasem uda się to osiągnąć bez żadnego wysiłku.

CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ PODCZAS SESJI? >

Podczas sesji relaksacyjnej możesz doświadczyć wielu odczuć. Ważne jest, aby nie oceniać ich w żaden sposób i jeśli to możliwe przyglądać się im z dystansem.

Mogą to być np.

  • odczucia zanikającego ciała,
  • drętwienie i mrowienie kończyn,
  • sen na jawie,
  • zmiany temperatury ciała,
  • błogi spokój lub rozdrażnienie,
  • ból głowy lub odczucie jej lekkości,
  • nagła i ogromna chęć śmiechu bądź też napad płaczu,

Częstym, normalnym i pożądanym skutkiem jest zapadnięcie w sen. Podczas snu nasz analityczny umysł jest zupełnie wyłączony, dzięki czemu docieramy masażem do najbardziej subtelnych warstw ludzkiej istoty, praktycznie bez żadnych zakłóceń.

Sen podczas sesji gongu jest bardzo regeneracyjny i odżywczy.

Jeśli podczas sesji doświadczysz czegoś, co spowoduje chęć opuszczenia pomieszczenia, w którym sesja się odbywa- nie krępuj się, aby wyjść.

Pozostanie na miejscu w takiej sytuacji i stawianie oporu swoim odczuciom z czasem tylko pogorszy Twój stan. Lepiej jest wyjść, ochłonąć i ewentualnie wrócić po kilku chwilach, mając na uwadze innych uczestników sesji i ich relaks na sali.

Sesja relaksacyjna trwa około jednej godziny.

Po upływie tego czasu, kiedy ucichnie ostatni dźwięk, pozostań w ciszy jeszcze przez chwilę, aż do momentu, kiedy prowadzący da znak, że sesja dobiegła końca.

Zachowując w sobie zbudowany spokój, robiąc jak najmniej gwałtownych i zbędnych ruchów, staramy się powoli wrócić do rzeczywistości, zintegrować na każdym poziomie.

Weź tyle czasu, ile jest Ci potrzebne, aby się zintegrować.

Pamiętaj o podstawowej zasadzie- nie spiesz się.

koncert

CZEGO OCZEKIWAĆ PO ZAKOŃCZENIU SESJI ? >

Po sesji relaksacyjnej można spodziewać się różnego rodzaju pozytywnych efektów, które potrafią utrzymywać się nawet kilka dni.

Są to przede wszystkim odczucia rozluźnienia, uspokojenia, poprawa przemiany materii czy regulacja ciśnienia krwi.

Regularne sesje relaksacyjne są w stanie zmniejszyć nerwice oraz depresję, przywracając równowagę emocjonalną.

Powodują również, że wzmacnia się siła woli, powraca spontaniczność, twórczość oraz radość życia. Wzmaga się spokój wewnętrzny i poprawia intuicja. Przywrócony do równowagi organizm uruchamia procesy oczyszczające, powodem czego jest doskonałe samopoczucie.

Wszystkie te efekty mogą wystąpić w różnych konfiguracjach, z różnym natężeniem u różnych osób. Jest to zależne od aktualnego stanu psychofizycznego, w którym aktualnie się znajdujemy. 

Czynniki zewnętrzne mają wpływ na nasze odczucia po sesji >

Są nimi np. temperatura, ciśnienie, faza księżyca. 

Pewne negatywne odczucia po zakończeniu sesji mogą być związane z procesami oczyszczającymi organizm na polu fizycznym, emocjonalnym czy energetycznym.

Negatywne reakcje mogą być związane również z oporem, który mógł pojawić się w stosunku do sesji, osoby prowadzącej sesję, miejsca, w którym odbywa się sesja lub dowolnej rzeczy, która ten opór mogła wzbudzić.

Z tego względu bardzo ważne jest, aby pozostać biernym, cichym obserwatorem swoich stanów wewnętrznych, jak i wszystkiego, co dzieje się podczas sesji wokół nas.

Tylko czyste doświadczenie bez oceny jest w stanie nas transformować.

Jeśli po odbytej sesji zaistnieje potrzeba podzielenia się swoim doświadczeniem z prowadzącym – nie krępuj się, rozmowa o doświadczeniach ma również właściwość terapeutyczną i działa pozytywnie.

gongi