CO TO JEST MASAŻ DŹWIĘKIEM? - Joga u źródeł

CO TO JEST MASAŻ DŹWIĘKIEM?

Zastanawiasz się, dlaczego dźwięki gongów i mis są świetnym uzupełnieniem jogi i wyjątkową metodą relaksacyjną? Na czym polega masaż dźwiękiem ?

Masaż dźwiękiem jest swoistego rodzaju podróżą poprzez przetaczające się długie fale, powoli wybrzmiewających dźwięków gongu oraz innych instrumentów samobrzmiących. Fale te wprowadzają uczestnika sesji w stan głębokiego relaksu i odprężenia.

Gong jest pierwotnym archetypem uzdrawiania, gdyż posiada pełnię kompletnego brzmienia, wytwarzając najmocniej rezonujące, holistyczne dźwięki. Są one wynikiem nakładania się i dodawania do siebie tonów, dzięki którym powstają dźwięki zgodne z obecną w Naturze proporcją Złotego podziału.

Dźwięki te posiadają bardzo szeroki zakres częstotliwości, dzięki czemu oddziałują w szeroki sposób na cały organizm, począwszy od krwi, kości, poprzez mięśnie, wszystkie narządy wewnętrznych aż po fale mózgowe. To organiczna aura wibracji, która przenika przez całe ciało uzdrawiając i odmładzając je od najbardziej materialnych do najbardziej subtelnych jego warstw. Dźwięk gongu oraz mis wycisza umysł, synchronizuje półkule mózgowe oraz wprowadza nas w stan alfa, czyli stan głębokiej relaksacji, dzięki czemu pomaga pozbyć się napięć mięśniowych. Wycofanie zmysłów i głęboki relaks likwidują negatywne skutki stresu, umożliwiając nam uruchomienie naturalnych procesów regulacji, regeneracji oraz oczyszczania organizmu.

Dochodzi do uwolnienia nagromadzonych negatywnych emocji oraz napięć, wzmaga się kreatywność i pogłębia intuicja.

Przebywanie w stanie relaksu i odprężenia jest najlepszą profilaktyką, pozwalającą nam zachować i cieszyć się zdrowiem przez długi czas. Stan relaksacji stanowi również doskonałą terapię osób żyjących w przewlekłym stresie, cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości psychofizyczne takie jak nadmierne napięcie, migrena, chroniczne zmęczenie, lęki oraz wszystkie zaburzenia, które są konsekwencją życia w przewlekłym napięciu. Działanie masażu dźwiękiem wspomaga również inne terapie, pozostawiając za sobą zawsze odczucie przyjemnego odprężenia, dając nam możliwość doświadczenia pełni błogości choćby przez krótki czas sesji relaksacyjnej.

Aby doświadczyć w pełni pozytywnych efektów sesji relaksacyjnej przede wszystkim – nie spiesz się. Przyjdź na miejsce odpowiednio wcześniej. Spokojnie przygotuj się do sesji, zajmij odpowiednie dla siebie miejsce z kocem lub karimatą, wyłącz telefon komórkowy i nastrój się odpowiednio mentalnie. Pamiętaj aby nie spożywać obfitych posiłków przynajmniej na godzinę przed sesją. Dobrze jest również wziąć ze sobą małą butelkę wody mineralnej. Zastanów się z czym przychodzisz na sesję.

Co jest twoją motywacją? Jeśli jest to relaks- przygotuj i nastaw się rozluźnianie. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu – wyobraź sobie i poczuj pozytywną zmianę. Cokolwiek jest Twoją motywacją – niechaj będzie pozytywnym afirmacją:-) Aby masaż dźwiękiem przyniósł najlepszy rezultat, ważne jest aby „wyłączyć” swój analityczny umysł, czyli zaprzestać wszelkiego rodzaju rozmyślania, analizowania czy oceniania. Najlepsze efekty uzyskujemy zasypiając, dlatego też ważne jest, aby nie irytować się, kiedy okaże się, że obok nas ktoś zaczyna głośno chrapać. Ważne jest aby ukierunkować swą uwagę i skierować ją dokładnie w miejsce, w którym chcemy aby się znajdowała. Jeśli trudno jest się na początku wyciszyć, nie stawiaj myślom oporu. Zaakceptuj fakt, że one są i pozwól im swobodnie płynąć, aż przerwy między nimi zaczną stawać się coraz dłuższe. Oddaj się wibracji dźwięków, porzucając wszelkie oczekiwania odnośnie tego co jest i tego co ma nastąpić poprzez sesję. Obserwuj bez oceniania wszystko to co dzieje się w Tobie oraz wokół Ciebie, mając z tyłu głowy swą pozytywną afirmację.