Łężyce - Letnie przesilenie - Joga u źródeł

Letnie przesilenie

21-23 czerwca 2024

 Andrram – Park Narodowy Gór Stołowych

joga weekend

Jeśli poszukujesz wycieszenia i regeneracji ...

Zawsze jest czas na powitanie słońca na tarasie, książkę z bogatej biblioteczki, sesję w saunie czy na łóżku do aromaterapii.

Zawsze też jest moment na wyjście w góry, bo te są w zasięgu kilku kroków. No i są Stołowe, więc chodzi się prawie jak po stole.

Wejście na Narożnik zajmuje 15 minut, dlatego wschody i zachody słońca można celebrować właśnie tam. To nie wyścigi, to raczej medytacja w ruchu. Przecież nigdzie się nam nie spieszy. Dzień zawsze przychodzi w swoim czasie, noc za to wcześnie.

Zapraszamy do naszego domu. Tu żyjemy, tu dbamy o nasze psy i koty, tu wzrastamy. Chętnie podzielimy się z Wami spokojem, który tak nas zauroczył.

joga w górach

KILKA słów od gospodarzy

Nasz dom znajduje się w samym sercu Parku Narodowego Gór Stołowych i Natura 2000.

Ta lokalizacja daje nam  niesłychane bogactwo, jakim niewątpliwie jest możliwość obcowania z naturą i jej malowniczymi krajobrazami, którymi można delektować się spoglądając z każdego okna naszego domu.

Na wysokości 870 m n.p.m. Starą szkołę z widokiem na Śnieżkę, Narożnik i Sawannę Łężycką zmieniliśmy w dom gościnny utkany z naszych marzeń i doświadczeń, podróży po całym świecie, corocznych wizyt w indyjskiej aśramie czy ajurwedyjskiej klinice na Goa.

Dom pełen mebli art deco, z piękną porcelaną, salą do jogi, przytulnym salonem z kominkiem i sypialniami do relaksacji.

Bo u nas cały czas jest niedziela bez nadchodzącego poniedziałku. 

POKOJE

Pokoje 1-osobowe lub 2-osobowe, wszystkie pokoje eleganckie, funkcjonalne łazienki z prysznicem.

PRZESTRZEŃ WARSZTATOWA:

Do jogi, medytacji i innych ćwiczeń przeznaczona jest duża, jasne sala, w której znajduje się cały niezbędny sprzęt do ćwiczeń. Miejsce zapewnie idealne warunki do praktyki jogi. Przed nami łącznie ponad 7 godzin praktyki jogi, spacery i relaks na łonie natury. Jogę praktykować będziemy rano i wieczorem.

Poranna joga energetyzująca – podczas której wykonywane będą głównie pozycje stojące oraz wygięcia, które mają za zadanie przełamać poranną sztywność ciała, podnieść poziom naszej energii, oraz zapewnić nam pozytywny nastrój na cały dzień.

Wieczorne sesje relaksowe – poświęcone głównie wykonywaniu pozycji wyciszających, regenerujących, dzięki którym będziemy w stanie zrelaksować się po całym dniu  wyciszyć umysł oraz zapewnić sobie komfort snu w ciągu nocy. Na koniec wieczornych zajęć przewidziane są relaksacyjne sesje dźwiękowe mis tybetańskich oraz gongu. 

O NAUCZYCIELU

Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć metodą Iyengara®, która polega na wykorzystywaniu różnego rodzaju pomocy do ćwiczeń, takich jak: paski, koce, bawełniane wałki, drewniane kostki. Dzięki odpowiedniemu użyciu pomocy możliwe jest efektywne wykonanie pozycji, dostosowując jej poziom do możliwości każdego uczestnika zajęć. 

Metoda ta kładzie nacisk na fizyczny aspekt praktyki asan oraz akcentuje techniczne podejście do praktyki. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu pomocy praktyka staje się możliwa nawet dla bardzo ograniczonych ruchowo osób. Cechuje ją indywidualne podejście do każdego praktykującego. Joga Iyengara® to nasza podstawa, ale czerpiemy też wiele z innych nurtów hatha-jogi oraz innych efektywnych systemów pracy z ciałem i umysłem.

Na warsztat zapraszamy osoby początkujące oraz zaawansowane. Każdy uczestnik praktykuje dla siebie i na miarę swoich możliwości, bez rywalizacji.

Podczas wyjazdu czeka Cię również relaksacja przy dźwiękach gongu, mis tybetańskich oraz innych instrumentów samobrzmiących. Gong jest pierwotnym archetypem uzdrawiania, gdyż posiada pełnię kompletnego brzmienia, wytwarzając najmocniej rezonujące, holistyczne dźwięki.

Wycofanie zmysłów i głęboki relaks likwidują negatywne skutki stresu, umożliwiając nam uruchomienie naturalnych procesów regulacji, regeneracji oraz oczyszczania organizmu. Dochodzi do uwolnienia nagromadzonych negatywnych emocji oraz napięć, wzmaga się kreatywność i pogłębia intuicja.

ADAM ŚLĘCZEK >

Adam Ślęczek_nauczyciel jogi

Jestem psychologiem, dyplomowanym nauczycielem jogi metodą B.K.S. Iyengara oraz absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. 

Wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie prowadzę praktyczne zajęcia z hatha jogi. Współtworzę Jogę u Źródeł i tu otworzyłem STUDIO JOGI ONLINE. Mam przyjemność być też jednym z nauczycieli Internetowego Studia PortalYogi.

Jogę praktykuję od 2009 roku. Uczestniczyłem w warsztatach nauczycieli z całego świata, a sam nauczam od 2011 roku.

Obok jogi moją największą pasją jest muzyka, a szczególnie obcowanie z gongami i innymi instrumentami samobrzmiącymi, mającymi działanie lecznicze, regeneracyjne oraz relaksacyjne co w połączeniu z praktyką jogi daje nam wspaniały rezultat. Gram na instrumentach etnicznych od 2003 roku. Tworzymy projekt SURYA SYMPHONY

Ukończyłem kurs muzykoterapii organicznej (Gongi i instrumenty archaiczne w terapii i profilaktyce). Interesuję się kulturą i filozofią wschodu. Moją misją jest ciągły rozwój w celu efektywnej pracy z ludźmi, a zamiłowaniem podróże.

CENA I REZERWACJA:

CENA WARSZTATU : 980 ZŁ/ 1os.

W CENIE:
– zakwaterowanie w komfortowym 2 osobowym pokoju z łazienką,
– wyżywienie wegetariańskie,
– ponad 7 godzin praktyki asan, medytacji, pranajamy i relaksacji. 
 
UDOGODNIENIA:
– ogród,
– sauna,
– zewnętrzne Jacuzzi,
– prywatny parking,
– darmowe wifi,
-piękny widok na góry,
– cicha i spokojna okolica w sercu Parku Narodowego,
-bliski kontakt z przyrodą,
– monitoring otoczenia.
 
R E Z E R W A C J A:
 

Z uwagi na ograniczoną ilośc miejsc ( tylko 10) zanim wpłacisz zaliczkę – skontaktuj się z nami pod adresem:  jogauzrodel@gmail.com w celu potwierdzenia wolnego miejsca dla Ciebie.

Przelew bankowy – tytułem: „Letnie Przesilenie 2024
Zaliczka w wysokości 430 zł.

36 1090 2327 0000 0001 3140 6617
Joga U Źródeł – Ul. Norwida 8, 57-350, Kudowa-Zdrój
 
O R G A N I Z A T O R:

Joga U Źródeł www.jogauzrodel.pl
____________________________________________

PODSUMOWANIE

W ramach pobytu otrzymujesz:

 

  1. Noclegi w komfortowym pokoju.
  2. Śniadania, obiady i kolacje  – opcje posiłków dla wegetarian, wegan i osób na diecie bezglutenowej.
  3. ZAJĘCIA JOGI z Adamem (codzienna  poranna joga energetyzująca oraz wieczorne sesje relaksowe jogi, łącznie 3 godziny dziennie).
  4. Codzienne MEDYTACJE przed poranną praktyką i po wieczornej praktyce relaksacyjnej z Bartkiem.
  5. Dostęp do bezprzewodowego internetu.
  6. Parking.
  7. Możliwość skorzystania z sauny (za dodatkową opłatą).
  8. Niespodzianka muzyczna od nas 🙂
  9. Lasy, góry, szlaki, potoki, widoki oraz źródlaną wodę.
joga_w górach_stołowych

ZNAJDŹ NAS NA MAPIE:

joga weekend
CHCESZ OTRZYMAĆ KALENDARZ WYJAZDÓW NA SWÓJ E-MAIL?

Zapisz się na listę zainteresowanych wyjazdami, a z początkiem roku otrzymasz od nas wiadomość.

.

CHCESZ OTRZYMAĆ KALENDARZ WYJAZDÓW NA SWÓJ E-MAIL?

ZAPISZ SIĘ na listę zainteresowanych wyjazdami,
a z początkiem roku otrzymasz od nas wiadomość.
.