0048 510 072 053

Weekend z jogą W Polanicy Zdroju

Zapraszamy na weekend z jogą do Polanicy Zdroju! Dostępne dwa terminy:

01 – 03 marca (wyprzedane)

oraz

15 – 17 marca

(piątek-niedziela)

 

Na miejscu dostępny jest niezbędny sprzęt do zajęć jogi.

Zapraszamy Państwa na weekend z jogą, który odbędzie się w dniach 01-03.03.2019. Będzie to czas na regenerację ciała, umysłu i ducha. Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy pobyt  w Sanatorium Medical Sensus w Polanicy Zdroju, podczas którego zajęcia jogi poprowadzi Adam Ślęczek .

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat połączony z wypoczynkiem w malowniczej miejscowości Gór Stołowych – Polanica Zdrój.

MIEJSCE

Polanica Zdrój to piękny i atrakcyjny zakątek Polski. Już od wielu lat, ma ugruntowaną pozycję wśród światowych uzdrowisk. Przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata. To serce Kotliny Kłodzkiej. Doskonały klimat i piękne pejzaże okolicznych Gór Stołowych i Bystrzyckich, smaczne i zdrowe wody mineralne, malownicze strumienie i potoki – to tylko niektóre walory Polanicy. Polanica Zdrój jest miejscem, które trzyma z daleka przemysł i wielkie centra handlowe. Tutaj zatrzymuje się czas, aby Goście odczuli oddech w sercach. Te wszystkie walory sprawiły, że nasz obiekt wypoczynkowo-leczniczy powstał właśnie tutaj. Wiedzieliśmy, że tak wyjątkowe usługi terapeutyczne wymagają miejsca i malowniczego oraz intymnego jednocześnie, które każdy pokocha od pierwszego wejrzenia. Każdy, kto spędzi tu choć jeden dzień na pewno wróci posmakować wszystkich walorów tego wyjątkowego zakątka. Od wielu lat odbywają się tu imprezy kulturalne i sportowe o międzynarodowej randze:

 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej
 • Międzynarodowy Turniej Szachowym im. Akiby Rubinsteina
 • Grand Prix MTB Czesława Langa, wyścigu kolarskim SUDETY TOUR
 • Polanickie Koncerty Muzyki Kameralnej i Organowej
 • Festiwal im. Felixa Mendelssohna – Bartholdy’ego (Duszniki Zdrój)
 • Festiwal Piosenki z Duszą (Duszniki Zdrój)
 • Międzynarodowy Festiwal Chopinowski (Duszniki Zdrój)

Do głównych atrakcji Polanicy Zdrój zaliczane jest:

 • Park Zdrojowy
 • Park Szachowy
 • Tor Saneczkowy Góralka
 • Teatr Zdrojowy
 • Pomnik Niedźwiedzia
 • Polanickie fontanny
 • Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa
 • Kolejka turystyczna
 • Huta szkła
 • Liczne szlaki turystyczne

Dzisiejsza Polanica Zdrój to 7,5 tysięczna miejscowość uzdrowiskowa położona na wysokości 380-410 m n.p.m. Otaczające ją Sudety to góry niezbyt wysokie, lecz urzekające swą urodą, malowniczością oraz nieskalaną wielkim przemysłem czystością. Uzdrowisko położone jest w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Korzystne położenie geograficzne powoduje, że panuje tu klimat podgórski charakteryzujący się łagodnymi zimami, dość ciepłymi i słonecznymi latami. Unikatowe warunki geologiczne, klimatyczne i przyrodnicze zadecydowały o powstaniu Parku Narodowego Gór Stołowych, który obejmuje tereny gmin bezpośrednio sąsiadujących z Polanicą. Najważniejszymi czynnikami decydującymi o uzdrowiskowym charakterze miejscowości jest mnogość źródeł wód mineralnych.

MedicalSensus – Sanatorium Polanica to idealne miejsce dla wszystkich osób, które szukają kompleksowej pomocy zdrowotnej. Nasze uzdrowisko dedykujemy każdemu, kto chce w zdrowy i aktywny sposób wypocząć oraz zregenerować swój organizm. Nasza wyspecjalizowana kadra medyczna i profesjonalny szef kuchni zadba o Państwa zdrowie, łącząc ruch z leczniczą i przepyszną Kuchnią Mikrobiotyczną oraz zabiegami wodoleczniczymi, fizjoterapią i jogą.

 

JOGA

Założycielami szkoły jogi “JOGA U ŹRÓDEŁ” jest małżeństwo, które połączyła pasja do jogi i pracy z ludźmi. Specjalizujemy się w prowadzeniu zajęć metodą, która polega na wykorzystywaniu różnego rodzaju pomocy do ćwiczeń, takich jak: paski, koce, bawełniane wałki, drewniane kostki. Dzięki odpowiedniemu użyciu pomocy możliwe jest efektywne wykonanie pozycji dostosowując jej poziom do możliwości każdego uczestnika zajęć. Metoda ta kładzie nacisk na fizyczny aspekt praktyki asan oraz akcentuje techniczne podejście do praktyki. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu pomocy praktyka staje się możliwa nawet dla bardzo ograniczonych ruchowo osób. Cechuje ją indywidualne podejście do każdego praktykującego. Zapraszamy osoby początkujące oraz zaawansowane. Każdy uczestnik praktykuje dla siebie i na miarę swoich możliwości, bez rywalizacji.

NAUCZYCIEL

Adam Ślęczek – Założyciel szkoły jogi „Joga U Źródeł” na terenie Ziemi Kłodzkiej. Magister psychologii. Dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. Nauczyciel Internetowego Studia PortalYogi. Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczestnik warsztatów u nauczycieli z całego świata t.j.Simon Borg Oliver, Roman Grzeszykowski, Lesław Kulmatycki,Konrad Kocot, Dariusz Wojteczek, Joe Pereira oraz wielu innych. Praktykuje jogę od 2009 roku, naucza od 2011. Obok jogi jego największą pasją jest muzyka. Gra na instrumentach etnicznych od 2003 roku. Twórca projektu SURYA SYMPHONY. Posiada dyplom muzykoterapii organicznej (Gongi i instrumenty archaiczne w terapii i profilaktyce). Jego misją jest ciągły rozwój w celu efektywnej pracy z ludźmi. Z zamiłowania podróżnik.

KUCHNIA

Naszym uczestnikom zapewnimy zdrowe wyżywienie wegetariańskie – pełnowartościowe i pyszne dania bezmięsne. Dużą wagę przywiązujemy do tego aby nasze posiłki były przygotowywane ze świeżych, sezonowych i ekologicznych produktów. W ramach wyżywienia zapewniamy dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Kuchnia zapewni także posiłki bezglutenowe lub wegańskie, przy uprzednim zgłoszeniu przy rezerwacji.

CENA 350 zł / 1 osobę dorosłą zawiera:

 • 2 noclegi w komfortowym pokoju
 • 2 śniadania i 2 obiadokolacje  – opcje posiłków dla wegetarian, wegan i osób na diecie bezglutenowej
 • Codzienne sesje jogi :

2 x poranna joga energetyzująca – podczas porannej praktyki jogi wykonywane będą głównie pozycje stojące oraz wygięcia, które mają za zadanie przełamać poranną sztywność ciała, podnieść poziom naszej energii, oraz zapewnić nam pozytywny nastrój na cały dzień.

2 x wieczorne sesje relaksowe jogi – wieczorne zajęcia będą poświęcone głównie wykonywaniu pozycji wyciszających, regenerujących, dzięki którym będziemy w stanie zrelaksować się po całym dniu pełnym wrażeń, wyciszyć umysł oraz zapewnić sobie komfort snu w ciągu nocy.

 • Dostęp do bezprzewodowego internetu
 • Parking
 • Przez cały dzień dostęp do kawy, herbaty, wody i owoców

 

Uwaga! Podczas drugiego terminu 15- 17 marca zajęcia jogi odbywać się będą do soboty wieczorem włącznie!

Harmonogram pobytu weekend z jogą w Polanicy Zdroju:

Termin 1-3 marca :

piątek, 1 marca 2019
17:00 – 19:00    obiadokolacja
20:30 – 22:00    relaksacyjna sesja jogi
sobota, 2 marca 2019
07:00 – 08:30    energetyzująca sesja jogi
17:00 – 19:00    obiadokolacja
20:30 – 22:00     relaksacyjna sesja jogi ( relaksacja z gongiem i misami)
niedziela, 3 marca 2019
07:00 – 08:30    energetyzująca sesja jogi
08:30 – 10:00    śniadanie

Termin 15-17 marca:

piątek, 15 marca 2019
17:00 – 19:00    obiadokolacja
20:30 – 22:00    relaksacyjna sesja jogi
sobota, 16 marca 2019
07:00 – 08:30    energetyzująca sesja jogi
17:00 – 19:00    obiadokolacja
20:30 – 22:00     relaksacyjna sesja jogi ( relaksacja z gongiem i misami)
niedziela, 17 marca 2019
08:30 – 10:00    śniadanie

 

REZERWACJA

Weekend z jogą w Polanicy Zdrój

Aby zarezerwować miejsce

należy zgłosić to mailowo pod adres:

recepcja@medicalsensus.pl

ORGANIZATOR:

Sanatorium Medical Sensus

                                                                                          www.medicalsensus.pl

Joga U Źródeł

www.jogauzrodel.pl

 Wszelkie pytania prosimy kierować:

 Zakwaterowanie : 74 667 49 00 

Joga:  510 072 053

ZAPRASZAMY!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU NA FACEBOOKU

Weekend z jogą w Polanicy Zdroju!