0048 510 072 053
JOGA jest bardzo starą formą aktywności psychoruchowej, dzięki której ciało zaopatrywane jest obficie w energię. MINDFULNESS to zarówno praktyka jak i podejście, które polega na byciu całkowicie obecnym wobec doświadczenia płynącego zarówno z zewnątrz jak z wewnątrz nas.

CZTERY ŻYWIOŁY Joga i mindfulness jako praktyka dla ciała i umysłu doskonale wspiera piękny proces stawania się coraz bardziej obecnym i doświadczeniu jakie niesie ze sobą nasze życie.

Zapraszamy na wyjątkowy wakacyjny warsztat połączony z wypoczynkiem w malowniczej miejscowości Duszniki-Zdrój.
 
Cztery żywioły to nie tylko zajęcia praktyczne jogi i sesje mindfulness, to także praktyki oddechowe, wykład o alchemii, ale także kuracje dla ciała z zastosowaniem leczniczej glinki oraz korzystanie z wód prosto z uzdrowiskowych źródeł.
 
Zapraszamy do Hotel Impresja
do malowniczej miejscowości w Górach Stołowych
Duszniki-Zdrój!
 
 

ZIEMIA

To podstawa, bezpieczeństwo, solidna baza, na której wszystko się opiera. Kontakt z ziemią pozwala odczuć fizyczność naszego ciała, jego siłę, stabilność, równowagę.
W czasie turnusu doświadczymy czym jest kontakt z podłożem, będziemy pracować nad ugruntowaniem postawy, stabilizacją emocji.
Element ziemi zostanie wzbogacony o kuracje z zastosowaniem leczniczej glinki – uczestnicy otrzymają receptury do samodzielnego stosowania kuracji oraz będą mogli doświadczyć leczniczych właściwości minerałów stosowanych zgodnie ze sprawdzonymi procedurami mineralnego SPA.
 

WODA

To życiodajna energia, nurt zdarzeń, płynność doświadczenia. Jednocześnie łagodna, miękka, nie stawiająca oporu. Woda oczyszcza, orzeźwia, nawilża. W systemach kontemplacyjnych symbolizuje zmienność emocji, intuicję, mądrość. Nasze ciało składa się głównie z wody i jest ona niezbędna do wszelkiego życia. Podczas turnusu będziemy doświadczać płynności naszych doświadczeń, nauczymy się nie zatrzymywać na chwilowych doznaniach i płynnie reagować na zmieniającą się rzeczywistość.
Każdy uczestnik będzie mógł czerpać z dobroczynnych właściwości wód mineralnych z uzdrowiska Duszniki Zdrój, jednego z najstarszych i najbardziej znanych w Polsce. O leczniczych właściwościach dusznickich wód można przeczytać tutaj: http://www.duszniki.com.pl/uzdrowisko/2/dusznickie_wody_mineralne. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z oferty SPA Słoneczne Termy (basen, sauny, fitness).
 

POWIETRZE

Wypełnia przestrzeń, subtelnie przenika materię, choć niewidzialne, potrafi uderzać siłą wichury. Pod postacią oddechu jest z nami od pierwszej do ostatniej chwili naszego życia. Odżywia wszystkie komórki naszego ciała. Roznosi dźwięk, zapach, podsyca ogień.
Krystalicznie czyste powietrze to dobro, którego doświadczymy w otoczeniu okolicznych lasów i gór, Parku Zdrojowego oraz Narodowego Parku Gór Stołowych. Uczestnicy turnusu poznają podstawowe techniki pracy z oddechem: pranajamy oraz medytacji.
 

OGIEŃ

Ogień symbolizuje siłę, energię, ciepło. Ogień spala, rozgrzewa, ożywia, daje światło, które umożliwia nam widzenie barw i kształtów. Ogień to działanie i pobudzenie, ale także nasza wola i poczucie pełni. Podczas zajęć jogi rozbudzamy wewnętrzny ogień agni, kontaktujemy się z własnym ciałem, przystępujemy do działania, zaczynając od miejsca, w którym jesteśmy mocni. Poprzez zrównoważoną dietę oparta o ekologiczne produkty pobudzamy nasz ogień trawienny, dzięki któremu regulujemy metabolizm i pozbywamy się dolegliwości układu pokarmowego.
 
Wykład o ALCHEMII
Podczas turnusu zapoznamy się także z historią i symboliką alchemii, która jest jednym z najciekawszych systemów opisujących w metaforyczny sposób przemianę duchową. System ten, znany także starożytnym joginom, pozwalał opisać i zrozumieć wiele procesów psychologicznych zachodzących podczas praktykowania ćwiczeń fizycznych. Niegdyś uważana za wiedzę tajemną, alchemia może stanowić ciekawy punkt widzenia na drogę rozwoju duchowego oraz na etapy pogłębiania świadomości.
 

>>> GDZIE:

 
Duszniki –Zdrój to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk położone opodal Parku Narodowego Gór Stołowych. Zarówo latem, jak i zimą kurort oferuje wiele atrakcji turystycznych, sportowych i kulturalnych. To urocze, historyczne miasteczko szczyci się opinią idealnego miejsca do odpoczynku w otoczeniu przepięknej przyrody, unikatowych form skalnych, śladów wielonarodowej historii. Wyjątkowy klimat przypominający strefy subalpejskie, bogactwo wód mineralnych oraz malownicze krajobrazy czynią z Dusznik jedno z ulubionych miejsc dla osob poszukujących zrowia, harmonii i relaksu.
„Impresja“ to nowoczesny komfortowy hotel mieszczący się w pieczołowicie odrestaurowanym budynku z początku XIXw. Zlokalizowany w samym sercu Parku Zdrojowego, tuż obok Dworku Chopina i Pijalni Wód Mineralnych, stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania niezliczonych atrakcji Ziemi Kłodzkiej. Hotel posiada 20 komfortowych pokoi, restaurację serwującą zdrową kuchnię, kawiarnię z barem oraz nowoczesną salę wielofunkcyjną. Latem goście chętnie korzystają z ogrodu położonego tuż nad czystą, górską rzeką.
 

>>> JOGA:

 
Założycielami szkoły jogi “Joga U Źródeł” jest małżeństwo, które połączyła wspólna miłość do jogi oraz pasja do pracy z ludźmi. Specjalizujemy się w prowadzeniu zajęć metodą, która polega na wykorzystywaniu różnego rodzaju pomocy do ćwiczeń, takich jak: paski, koce, bawełniane wałki, drewniane kostki, specjalnie skonstruowane krzesła. Dzięki odpowiedniemu użyciu pomocy możliwe jest efektywne wykonanie pozycji dostosowując jej poziom do możliwości każdego uczestnika zajęć. Metoda ta kładzie nacisk na fizyczny aspekt praktyki asan oraz akcentuje techniczne podejście do praktyki. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu pomocy do ćwiczeń praktyka staje się możliwa nawet dla bardzo ograniczonych ruchowo osób. Cechuje ją indywidualne podejście do każdego praktykującego. Zajęcia jogi są dostępne dla wszystkich, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Każdy uczestnik praktykuje dla siebie i na miarę swoich możliwości, bez rywalizacji.
 
PROWADZĄCY:
Adam Ślęczek – Nauczyciel jogi. Założyciel szkoły jogi “Joga U Źródeł” na terenie Ziemi Kłodzkiej. Uczestnik licznych warsztatów u nauczycieli z całego świata t.j. Simon Borg Oliver, Roman Grzeszykowski, Konrad Kocot, Robert Spica, Jurek Jagucki, Dariusz Wojteczek, Luca Agres, Lesław Kulmatycki, Joe Pereira oraz wielu innych. Uczestnik kursu nauczycielskiego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. Z zamiłowania podróżnik, z wykształcenia psycholog. Kocha muzykę i grę na instrumentach etnicznych. Interesuje się kulturą i filozofią wschodu. Jego misją jest ciągły rozwój w celu efektywnej pracy z ludźmi.
 

>>> MINDFULNESS:

 
Koncept pobytu nawiązuje do starożytnej wiedzy alchemicznej, która przedstawia mikro i makrokosmos jako wzajemne relacje między czterema podstawowymi żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą. Według współczesnych interpretacji, proces alchemiczny można porównać do rozwoju psychologicznego człowieka, od chaosu, poszukiwania tożsamości aż do osiągniecia pełnej harmonii i identyfikacji z własną naturą. Techniki mindfuless (uważności) korzystając z prastarej wiedzy umożliwiają współczesnemu człowiekowi osiągnięcie lepszej kontroli nad własnym umysłem, redukują wszechistniejący stres oraz pomagają uzykać świadomość pozwalającą w pełni docenić spotykające nas doświadczenia. Według lucznych badań naukowych, osoby praktykujące minfulness cieszą się nie tylko lepszym samopoczuciem fizycznym i psychicznym, ale także znaczaco poprawia się ich funkcjonowanie w relacjach z innymi ludźmi oraz satysfakcja z życia.
 
PROWADZĄCY:
Dorota Pieńkos – z wykształcenia filolog, psycholog i psychoterapeutka, ukończyła kurs nauczycielski minfulness prowadzony przez Jona Kabatt-Zinna. Praktykuje jogę, wegetarianka. Zafascynowana Ziemią Kłodzką, a szczególnie Dusznikami.
 

>>> KUCHNIA:

 
Naszym uczestnikom zapewnimy zdrowe wyżywienie wegetariańskie – pełnowartościowe i pyszne dania bezmięsne. Dużą wagę przywiązujemy do tego aby nasze posiłki były przygotowywane ze świeżych, sezonowych i ekologicznych produktów. W ramach wyżywienia zapewniamy dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Po zajęciach kogi, zaprosimy też Państwa na rozgrzewający napój imbirowy z miodem i cytryną. Kuchnia zapewni także posiłki bezglutenowe lub wegańskie, przy uprzednim zgłoszeniu przy rezerwacji.
 

>>> przykładowy PROGRAM:

 
14 SIERPNIA (niedziela):
• 14:00 – 16:30 zakwaterowanie
• 16:30 obiadokolacja
• 19:00 -20:30 relaksacyjna sesja jogi (1,5h)
• 20:30 krótkie spotkanie organizacyjne
 
15-19 SIERPNIA (poniedziałek-piątek):
• 8:00 – 9:00 śniadanie
• 10:30 – 12:00 energetyzująca sesja jogi (1,5h)
• 17:30 obiadokolacja
• 19:00 – 20:00 zajęcia mindfulness ( koncentracja na oddechu / skanowanie ciała / koncentracja na zmysłach / wykład o alchemii )
• 20:00 -21:30 relaksacyjna sesja jogi (1,5h)
• (w piątek wspólny wieczór przy grillu)
 
20 SIERPNIA (sobota):
• 9:00 – 10:30 śniadanie
• 11:30 – 12:00 zajęcia oddechowe
• 12:00 – 13:30 joga regeneracyjna (1,5h)
 

>>> CENA ZAWIERA:

 
• zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 osobowych
• dwa posiłki (śniadania i obiadokolacje) w formie bufetu z daniami wegetariańskimi lub kuchni tradycyjnej
• zajęcia jogi
• specjalnie przygotowane kuracje mineralne oraz instrukcje stosowania do samodzielnego wykorzystania podczas pobytu
• wycieczka na najwyżej położony w Europie Rezerwat Przyrody “Torfowisko pod Zieleńcem”
• jednorazowy bilet wstępu do kompleksu „Słoneczne Termy Jan Kazimierz” (sąsiadujący budynek), z możliwością korzystania z sali fitness, basenu, jacuzzi, strefy saun, słonecznej plaży
• wykład o symbolice alchemii
• wprowadzenie do technik mindfulness
• elektroniczny konspekt z pozycjami jogi jakie były na zajęciach
 

>>> CENA:

za cały pobyt 1 uczestnika:
1570 zł – pokój 4 osobowy
1750 zł – pokój 2 osobowy
dzieci do lat 3 bezpłatnie
 
Dodatkowo obowiązuje opłata klimatyczna niezależnie od organizatora, płatna na miejscu w wysokości 21 zł/ osobę za cały pobyt.
 
>>> KIEDY I GDZIE:
 
14-20 SIERPNIA 2016
Hotel Impresja
ul. Zielona 19 Duszniki-Zdrój
 

>>> REZERWACJA:

Aby zarezerwować miejsce
należy zgłosić to mailowo pod adres:
DOROTA.PIENKOS@GMAIL.COM
W celu potwierdzenia rezerwacji prosimy
o wpłatę zadatku w wysokości 550 zł do 20 lipca.
Decydyje kolejność wpłat zadatku.
Przelew bankowy – tytułem: “CZTERY ŻYWIOŁY”
85 1090 1753 0000 0001 3168 4405
 

>>> ORGANIZATOR:

 
Joga U Źródeł i Hotel Impresja
 
Hotel Impresja
ul. Zielona 19 Duszniki-Zdrój
www.impresja.net
 
Pytania w zakresie zajęć jogi prosimy kierować:
Adam Ślęczek
tel. 510 072 053
jogauzrodel@gmail.com
 
Pozostałe informacje:
Dorota Pieńkos
tel. 604 930 540
dorota.pienkos@gmail.com
 

 

 

ZAPRASZAMY!