wakacje z jogą - Joga u źródeł

wakacje z jogą 2024

gołębnik

Rzeczyca 8 24-120 – Kazimierz Dolny

 28 lipca – 04 sierpnia 2024

Jak co roku mam wielką radość zaprosić Was na wakacyjny warsztat jogi. Po ostatnich czterech edycjach wakacji z jogą organizowanych w Stroniu Śląskim przyszedł czas na zmianę miejsca  i proszę 🙂 Tym razem mam przyjemność zaprosić Was na warsztaty do Rzeczycy niedaleko Kazimierza Dolnego, do domu w starym jabłonowym sadzie, do Gołębnika 🙂 Jest to pięknie położony ośrodek z bardzo przyjemna przestrzenią do praktyki jogi. W starych sadach na wzgórzu znajdziecie sielski spokój, zapach soczystych owoców, czas na rozmowę, czytanie książek i chwile dla siebie.

wakacje z jogą

Do naszej dyspozycji są dwa domy, w których znajduje się 9 oddzielnych pokoi 4-osobowych (dwa łóżka na dole i dwa na antresoli). Każdy pokój z osobnym wejściem, antresolą i łazienką z prysznicem i suszarką do włosów. Są ręczniki, stoliki nocne z lampkami. Spożywać będziemy wyśmienite dania wegetariańskie w formie trzech pełnych posiłków dziennie oraz open baru. Dom dla gości to konstrukcja szkieletowa wypełniona słomą.

Do dyspozycji mamy także własny staw kąpielowy z wodą jak z górskiego potoku, w którym będzie można chłodzić się w upalne dni. Jest też stodoła z zadaszonym tarasem a całość dopełnia stary sad jabłoniowy położony na wzgórzu, w którym można wyłożyć się z brzuchem do góry i poleżeć.

 W pokojach nie znajdziecie tv a na terenie gospodarstwa nie znajdziecie zasięgu, będziemy mieć za to doskonały kontakt z przyrodą i nami samymi:-) 

W planie mamy:

  •  codzienną praktykę asan 2 x 90 minut ( rano i wieczorem),
  • codzienną medytację 2×30 minut ( rano i wieczorem),
  • praktykę jogi nidry,
  • koncert gongów i mis,
  • ogniska,
  • śpiewanie mantr,
  • kąpiele w eko basenie,
  • spacery,
  • zwiedzanie starej winnicy i degustacja wina 😉


wakacje z jogą

JOGA

Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć metodą Iyengara®, która polega na wykorzystywaniu różnego rodzaju pomocy do ćwiczeń, takich jak: paski, koce, bawełniane wałki, drewniane kostki. Dzięki odpowiedniemu użyciu pomocy możliwe jest efektywne wykonanie pozycji, dostosowując jej poziom do możliwości każdego uczestnika zajęć. 

Metoda ta kładzie nacisk na fizyczny aspekt praktyki asan oraz akcentuje techniczne podejście do praktyki. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu pomocy praktyka staje się możliwa nawet dla bardzo ograniczonych ruchowo osób. Cechuje ją indywidualne podejście do każdego praktykującego. Joga Iyengara® to nasza podstawa, ale czerpiemy też wiele z innych nurtów hatha-jogi oraz innych efektywnych systemów pracy z ciałem i umysłem.

Na warsztat zapraszamy osoby początkujące oraz zaawansowane. Każdy uczestnik praktykuje dla siebie i na miarę swoich możliwości, bez rywalizacji.

 

Podczas wyjazdu czeka Cię również relaksacja przy dźwiękach gongu, mis tybetańskich oraz innych instrumentów samobrzmiących. Gong jest pierwotnym archetypem uzdrawiania, gdyż posiada pełnię kompletnego brzmienia, wytwarzając najmocniej rezonujące, holistyczne dźwięki.

Wycofanie zmysłów i głęboki relaks likwidują negatywne skutki stresu, umożliwiając nam uruchomienie naturalnych procesów regulacji, regeneracji oraz oczyszczania organizmu. Dochodzi do uwolnienia nagromadzonych negatywnych emocji oraz napięć, wzmaga się kreatywność i pogłębia intuicja.

O NAUCZYCIELACH

ADAM ŚLĘCZEK >

Adam Ślęczek_nauczyciel jogi

Jestem psychologiemdyplomowanym nauczycielem jogi metodą B.K.S. Iyengara oraz absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. 

Wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie prowadzę praktyczne zajęcia z hatha jogi. Współtworzę Jogę u Źródeł i tu otworzyłem STUDIO JOGI ONLINE. Mam przyjemność być też jednym z nauczycieli Internetowego Studia PortalYogi.

Jogę praktykuję od 2009 roku. Uczestniczyłem w warsztatach nauczycieli z całego świata, a sam nauczam od 2011 roku.

Obok jogi moją największą pasją jest muzyka, a szczególnie obcowanie z gongami i innymi instrumentami samobrzmiącymi, mającymi działanie lecznicze, regeneracyjne oraz relaksacyjne co w połączeniu z praktyką jogi daje nam wspaniały rezultat. Gram na instrumentach etnicznych od 2003 roku. Tworzymy projekt SURYA SYMPHONY

Ukończyłem kurs muzykoterapii organicznej (Gongi i instrumenty archaiczne w terapii i profilaktyce). Interesuję się kulturą i filozofią wschodu. Moją misją jest ciągły rozwój w celu efektywnej pracy z ludźmi, a zamiłowaniem podróże.

BARTEK SZENTAK >

joga warsztaty
Bartek Szentak medytuje od ponad 20 lat. 10 ostatnich spędził w ośrodku medytacyjnym w Himalajach, gdzie studiował i praktykował jogiczną naukę Adwaity Wedanty (Niedwoistości).
 
Dzieli się tą wiedzą prowadząc medytacje on-line, warsztaty oraz współtworzy filmy o tematyce rozwojowej  pod szyldem “Yog Tales – Jogiczne Opowieści” na YouTobe.
 
“Żyłem z Guru i studiowałem z nim na co dzień. To pozwala mi poprowadzić uwagę słuchaczy ku ich własnej mocy oraz wolności, inaczej trudno dostępnych bez takiego prowadzenia. Oferuję głęboki wgląd w temat rozwoju świadomości, płynący z wieloletniej praktyki medytacji oraz studiów nad rozległą filozofią jogi, które są nieocenionymi narzędziami rozpoznania własnej Wolności”

SZKIC PLANU WAKACJI Z JOGĄ:

28 lipca (NIEDZIELA) :
• OD 16:00 ZAKWATEROWANIE
• 18:30 – 19:30 KOLACJA
• 19:30 – 20:30 PRZYWITANIE – KRĄG NA SALI
• 20:30 – 22:00 SUPER RELAKSACYJNA JOGA Z ADAMEM
• 22:00 – 22:30 MEDYTACJA Z BARTKIEM
 
29 lipca – 03 sierpnia (PONIEDZIAŁEK  -SOBOTA) :
• 07:30 – 08:00 – MEDYTACJA
• 08:00 – 09:30 – ENERGETYZUJĄCA SESJA JOGI
• 09:30 ŚNIADANIE
• 10:00 – 14:00 SPACERY, ROZMOWY, CHILLOUT
• 14:00-15:00 OBIAD
• 17:30 – 19:30 RELAKSACYJNA SESJA JOGI + RELAKS Z MISAMI TYBETANSKIMI
• 19:30 – 20:00 KOLACJA
• 20:00 MEDYTACJE, CHILLOUT, ŚMIECHY, CHICHY, ROZMOWY 🙂
 
04 SIERPNIA (NIEDZIELA):
• 07:30 –  08:00 – MEDYTACJA
• 08:00 – 09:30 –  ENERGETYZUJĄCA SESJA JOGI
• 09:15 – 10:00 ŚNIADANIE
• 1 1 : 0 0 – 13:00 WSPÓLNA KRĄG ZAKOŃCZENIE NA SALI

CENA I REZERWACJA:

CENA WARSZTATU : 3130 ZŁ/ 1os.

W CENIE:
– zakwaterowanie w komfortowym 4 osobowym pokoju z łazienką,
– 3 wege posiłki dziennie,
– ponad 30 godzin praktyki asan, medytacji, pranajamy i relaksacji. 
 
R E Z E R W A C J A:
 
Rezerwacja jest ważna tylko przy wpłacie zaliczki i potwierdzeniu swojego uczestnictwa na adres: jogauzrodel@gmail.com
prosimy o imię i nazwisko uczestnika (i ewentualnie osób towarzyszących wraz z kontaktem mailowym do nich).
Przelew bankowy – tytułem: „ Wakacje 2024
Zaliczka w wysokości 1000 zł.
 
36 1090 2327 0000 0001 3140 6617
Joga U Źródeł – Ul. Norwida 8, 57-350, Kudowa-Zdrój
 
O R G A N I Z A T O R:
Joga U Źródeł www.jogauzrodel.pl
____________________________________________
JEŚLI ZDECYDUJESZ SIĘ NA WYJAZD
ZANIM WPŁACISZ ZALICZKĘ
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI PROSZĘ – POTWIERDZIMY, ŻE TO MIEJSCE JEST DLA CIEBIE WOLNE
Zapraszam Cię bardzo serdecznie:-)
 

ZNAJDŹ NAS NA MAPIE:

pobyt z jogą