Medytacja - dlaczego warto zacząć? - Joga u źródeł

Medytacja – dlaczego warto zacząć?

Mam dla Ciebie niespodziankę!

Zapraszam na gościnny wpis o medytacji, którego autorem jest BartosZ SZENTAK

Podczas wyjazdów w Stroniu Śląskim Bartosz poprowadzi medytacje, a w wolnym czasie chętnie porozmawia o jodze, medytacji, Indiach oraz wewnętrznym zadowoleniu 🙂 Miłego czytania. Pozdrawiam Adam.

Dlaczego warto medytować?

Od strony technicznej, medytacja to okres, w którym nie angażujesz się w żadne wspomnienia lub plany na przyszłość.

Zwyczajnie, na 15 lub 20 minut zamykasz oczy i jesteś ze sobą, a nie z tym, czego doświadczyłaś/eś zmysłami. Rezultatem takiej praktyki jest niewymuszony spokój i spełnienie.

To jest podstawa praktyki medytacji:

  • dostrzec, że twoja natura jest spełniona sama w sobie.

Wówczas wiemy, dlaczego medytujemy. Ponieważ ilekroć nie jesteśmy w kontakcie ze swoją pełnią, czujemy, że czegoś nam brakuje. Wtedy szukamy spełnienia w świecie, podczas gdy utraciliśmy je w naszym wnętrzu.

Pełnię własnej istoty odczuwamy zawsze wewnątrz, dlatego tam powinniśmy jej szukać.

Każdego dnia budzisz się z pewną ilością energii i czasu. Tylko od Ciebie zależy, co z nimi zrobisz. Możesz wykorzystać je na martwienie się, strach, marzenia, tęsknotę, na opowiadaniu sobie historii o tym, czego nie ma, a mogłoby być… Dzięki regularnej medytacji możesz wyjść z małego, ciasnego ego, które cały czas myśli, że czegoś potrzebuje, czegoś mu brakuje, że wciąż ma niewystarczająco.  

Medytacja to praktyka, w której dedykujesz chwilę czasu, by osłonić swoje cenne wnętrze od czynników zewnętrznych i dzięki temu bezpośrednio doświadczyć, że twoją naturą jest spokój i stabilność. Po takiej medytacji możesz podjąć się dowolnego działania i wnieść w nie swój spokój oraz spełnienie, zamiast ich tam poszukiwać.

To jest zwycięstwem jogina, którego zadowolenie płynie ze świadomości swojej własnej natury, a nie z osiągania czegoś zewnętrznego.

Naturalnie, kiedy większość dnia spędzamy słuchając planów, wspomnień, opinii i wniosków – doświadczamy tylko tego. Dlatego potrzeba chwili czasu zadedykowanego byciu wewnętrznie w ciszy – aby dostrzec Siebie, tego, kto jest świadomy tych wszystkich wydarzeń dnia. 

Instrukcja medytacji jest bardzo prosta, lecz trzeba ją praktykować. Nieocenione jest tu prowadzenie osoby doświadczonej.

Każdy żyje zgodnie ze swoim umysłem. Kiedy nie dostrzegamy różnicy między Nami a umysłem, tracimy naszą naturalna zdolność bycia wolnym od rozkazów umysłu. Medytacja jest kluczową metodą odnawiania kontaktu ze Swoją Prawdziwą Naturą, która pozwala nam żyć w radości i spokoju.

BARTOSZ SZENTAK (SUNDARAM) >

Medytuję od 20 lat.

“Nie jestem Guru, ale żyłem z Guru i studiowałem z nim na co dzień. To pozwala mi poprowadzić uwagę słuchaczy ku ich własnej mocy oraz wolności, inaczej trudno dostępnych bez takiego prowadzenia.

Oferuję głęboki wgląd w temat rozwoju świadomości, płynący z wieloletniej praktyki medytacji oraz studiów nad rozległą filozofią jogi, które są nieocenionymi narzędziami rozpoznania własnej Wolności.”

Spędziwszy 10 lat w ośrodku medytacyjnym w Himalajach, gdzie studiowałem i praktykowałem jogiczną naukę Adwaity Wedanty (Niedwoistości), chętnie dzielę się tym, co poznałem w trakcie tego wyjątkowego czasu. Jest to wiedza pozwalająca żyć w spokoju, radości, sile, zaufaniu oraz wdzięczności. Jest to wiedza poprawiająca każdy aspekt ludzkiego życia, jak i otwierająca wrota wewnętrznego poznania. A zarazem, jest bardzo przystępna, ponieważ jest to wiedza o tym, z czym nigdy się nie rozstaliśmy, dlatego każdy jest w stanie to poznać. Jest to wiedza o Tobie, Twojej prawdziwej czystej naturze.

Prowadzę medytacje on-line, warsztaty oraz współtworzę filmy duchowe pod szyldem
“Yog Tales”.

 

Blog o Medytacji i Niedwoistości:
Filmy animowane Yog Tales:
Grupa Jogiczne Medytacje na Fb:

CHCESZ MEDYTOWAĆ Z BARTOSZEM? DOŁĄCZ DO NAS >